KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Volební akademie žen odstartovala přípravu na komunální volby
Zpět

Volební akademie žen odstartovala přípravu na komunální volby

Přidáno 4. 1. 2022
Ilustrační foto
Celkový počet absolventek už dávno přesáhl stovku a letos po 6. ročníku zase narostl. Řeč je o členkách a příznivkyních KDU-ČSL, které se odhodlaly strávit tři dny intenzivním vzděláváním a politickou přípravou na Volební akademii žen (VAŽ). Letos se oblíbený projekt odehrál na konci října v krásném prostředí Želivského kláštera na Vysočině.

Program každoročně končí prezentacemi skupinové práce, ve kterých musí studentky prokázat nabité znalosti a představit plán volební kampaně. Tentokrát si všechny zvolily volby do městského zastupitelstva, protože nás za rok čekají. Pod vstřícným zrakem zkušební komise, které předsedal zkušený lidovecký politik Jan Kasal, ve skupinách prezentovaly své analýzy voličů, plán na sociální sítě, harmonogram a nástroje kampaně a hlavní témata.  

To všechno bylo obsahem přednášek a workshopů od pátku do neděle. Program VAŽ je koncipován tak, aby obsáhl všechny oblasti volebních kampaní jako je komunikace s médii nebo na sociálních sítích, veřejné vystupování nebo politický marketing. Pamatuje ale i na ostatní situace v politice, proto se studentky věnují etiketě a protokolu nebo image a oblékání a všichni si vždy užijí tréninkovou formální večeři. Cílem akademie je zvyšovat počet a vliv žen v barvách KDU-ČSL v politice a veřejném životě. Absolventky nejčastěji chválí kvalitu lektorů a možnost poznat a sdílet zkušenosti s podobně smýšlejícími osobnostmi. I letošní ročník byl úspěšný a z Želiva si všechny studentky odvezly památeční diplom a také speciální diář od europoslankyně Michaly Šojdrové, která se studentkami debatovala on-line z Bruselu. Akademii každoročně finančně podporuje bavorská Nadace Hanse Seidela. 

Václav Pláteník