KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Mentoringové setkání VAŽ
Zpět

Mentoringové setkání VAŽ

Přidáno 3. 8. 2016
Ilustrační foto
Setkání absolventek Volební akademie žen KDU-ČSL 12.7.2016 nad problematikou kandidatury ve volbách do zastupitelstev krajů – vzájemná výměna zkušeností, vzájemná podpora a pomoc za účasti mentorů. Setkání se zúčastnily i dvě zájemkyně o účast na VAŽ 2017.
Na programu semináře bylo:
• Další rozvoj networkingu mezi účastnicemi VAŽ.
• Vzájemná výměna zkušeností - kandidátek do krajských voleb
• Diskuse účastnic o jejich dalším směřování v politice
• Připomínky k dalšímu rozvoji a zlepšení Volební akademie žen
Mentor: Ing. Pavla Golasowská, poslankyně PS z Moravskoslezského kraje, která nyní kandiduje do Senátu Parlamentu ČR. Hovořila o svých zkušenostech z kampaně do PS, zastupitelstva MSK a Senátu. K jejímu vystoupení byla obsáhlá diskuse účastnic semináře.
Mentor: Mgr. Daniela Rázková, starostka místní části Praha 10. Před vstupem do politiky pracovala v reklamní agentuře a její zkušenosti z kampaní byly velkým přínosem. Je velkou zastánkyní kvót pro ženy na kandidátkách a na toto téma proběhla velmi emotivní diskuse s názory pro i proti.
Mentor: Václav Pláteník, MA, bývalý tiskový mluvčí, dnes zaměstnanec firmy BTP Advisers sídlící v Londýně, Paříží a Nairobi. BTP poskytuje služby v oblasti mezinárodního politického PR, krizové komunikace, volebních kampaní a mediálního zastupování během soudních procesů. Václav Pláteník působí jako politický a mediální poradce. Připravil témata dalšího rozvoje vzdělávání žen formou interaktivní diskuse při doprovodné prezentaci. Účastnice semináře zhodnotily navržené aktivity v obsáhlé diskusi. Dohodly se, že další připomínky a nápady k navrženým tématům zašlou mailem.
Přítomné ženy ve svých vystoupeních hovořily o svém působení v politice, představily i dvě obsáhlé prezentace volební kampaně do krajských voleb a využití sociálních sítí ve volební kampani
Cíle, které tento seminář sledoval byly naplněny. Účastníce se aktivně zapojily do všech témat. Přes to, že věkový rozptyl byl od 21 do 55 roků, měly stejné nadšení a zájem. Těší se na další mentoringové setkání po podzimních volbách.