KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Evropský dialog mladých 2021 ve stínu pandemie
Zpět

Evropský dialog mladých 2021 ve stínu pandemie

Přidáno 24. 5. 2022
Ilustrační foto

Praha - Ve dnech 5. a 6. listopadu 2021 se v pražském hotelu Pyramida uskutečnila konference s názvem Evropský dialog mladých. Akci pořádala Evropská akademie pro demokracii ve spolupráci s Wilfried Martens Centre for European Studies. Mladí účastníci měli jedinečnou možnost diskutovat s aktéry evropské politiky, a to jak naživo, tak prostřednictvím sociálních sítí.

První část akce se věnovala bezpečnostním výzvám pro EU. Analytik Vít Novotný hovořil o migraci a třenicích na polsko-běloruské hranici. Zástupce ČR u NATO Jan Jireš přiblížil hlavní oblasti, na které se v současnosti NATO zaměřuje, a to především rostoucí napětí ve vztazích s Čínou či rozšiřování vojenských aktivit do kosmu.

Další část zaměřená na ekonomické problémy EU přivedla k posluchačům ekonomy Ivana Pilipa a Radka Špicara, kteří se zaměřili na ekonomické dopady pandemie.

V bloku věnovaném přípravám českého předsednictví vystoupila šéfredaktorka portálu Euractiv Aneta Zachová, která vyjádřila naději, že příprava předsednictví i přes řadu překážek v podobě podfinancovanosti a nejasných priorit dobře dopadne.

V posledním panelu, který byl věnován diskusi o politických perspektivách mladých, vystoupili politolog Vladimír Hanáček a místopředseda YEPPu (a Mladých lidovců) Vít Mikušek.

Záznam celé konference je stále možné shlédnout na youtube kanále a facebooku Evropské akademie pro demokracii.
-jm-